Бокали для віскі, правильний вибір і використання

19.09.2015

Келихи для віскі

Як правильно пити віскі? З чого? Це питання задають всі, хто доторкається до віскі обдумано. Скло — більше, ніж важливо. Враховуючи досвід і величезну історію культури виробництва і споживання віскі, людство змогло дати відповідь на питання — як вибрати правильний бокали для віскі?

В залежності від того, який ви п’єте віскі і як, існує кілька основних видів келихів:

Келих Short Glass (Шот) — келих буває різних форм і обсяг його, як правило, не перевищує 40 мл Не використовується для дегустацій і складних солодових віскі, так як розсіює аромат віскі. Як правило, порція віскі випивається за один ковток.

Келих Tumbler (Тамблер) — його друга назва Хайбол (Highball) — келих з товстим дном і прямими стінками (іноді трохи бочкоподібний). Використовується для вживання Шотландського та Ірландського віскі в чистому вигляді або з льодом. Деякі подають у такому келиху коктейлі на основі віскі або бурбона. З-за своєї форми не використовується для дегустацій і складних віскі. Обсяг такого келиха не перевищує 200 мл

Келих Nosing (Ноузинг) — келих призначений для відчуття аромату віскі. Звужений верх сприяє концентрації парів віскі. Завдяки своїй формі підходить для вживання якісних складних віскі. Не використовується для коктейлів і купажований віскі. Обсяг келиха близько 100 мл

Келих Tulip (Тюльпан) – келих тюльпаноподібної форми. Використовується для вживання старих односолодових сортів віскі з насиченим ароматом. Не використовується для коктейлів і купажований віскі. Обсяг келиха близько 100 мл

Келих Snifter (Снифтер) – схожий за формою з келихом Tulip, однак більш високий і не має настільки яскраво вираженої цибулинна форми. Застосовується для вживання складних односолодових сортів віскі. Сприяє розкриттю аромату та смаку напою. Обсяг келиха до 150 мл

Який келих вибрати?

Все залежить від того, що Ви п’єте. Основне призначення келиха — розкрити букет напою. Враховуючи, що віскі виробляються з різного сировини і за різними технологіями, кожен з видів віскі володіє своїм власним характером, який і повинен підкреслити келих.

Існує пряма залежність геометрії келиха від сорти віскі. Розглянемо її на прикладі найпоширенішого келиха — Тамблера.
На малюнках можна простежити основна відмінність келихів — це прямота стінок і діаметри середньої і верхньої частини келиха. Ці відмінності допомагають сприймати аромат і робити акцент на особливостях конкретного сорти віскі. Середній діаметр келиха визначає площу контакту віскі з повітрям, яка в свою чергу впливає на сприйняття аромату.

    Враховуючи, що зерновий віскі практично позбавлений аромату, келих має невеликий діаметр і дозволяє сконцентруватися на смак напою; Солодовий (односолодовий) віскі заснований на ячменном солоді, який володіє вираженим ароматом, тому келих значно ширше, а заужение верхній частині дозволяє сконцентрувати аромат для кращого сприйняття; Купажований віскі, як правило, є сумішшю солодового і зернового, звідси і форма келиха — щось середнє між келихами для солодового і зернового віскі. Така форма дозволяє дотримати баланс в сприйнятті між смаком і ароматом; Келих для бурбона має великий діаметр верху. Це обумовлено тим, що основою для виробництва бурбона є кукурудза, яка надає напою оригінальний аромат. Широкий верх забезпечує сильне розсіювання спиртових парів і не дозволяє «бити» ними в ніс п’є.

Якщо говорити про солодових віскі з Айли, то їх відрізняє неповторний, багатий аромат. Це пояснюється такими факторами, як якість солоду, деревини бочок, сушіння з використанням торфу та ін Аромат — одна з найважливіших складових у відчутті напою, яке треба ловити, розуміти і цінувати.


Використання для благородного келиха віскі типу Short Glass або Tumbler буде не зовсім доречним — вони не здатні повністю розкрити напій. Найкращого розкриття аромату такого віскі сприяють келихи тюльпаноподібної або цибулинна форми — Nosing, Tulip і Snifter.

Слід зазначити, що при вживанні солодового (односолодового) віскі келихи ніколи не заповнюють вище певного рівня, визначити який нескладно — він збігається з найширшою частиною келиха. Це сприяє найкращій віддачі аромату.

Дегустаційний келих для віскі


Як і в будь-якій іншій сфері, фахівці в світі віскі використовують спеціальні дегустаційні бокали — Whisky Connoіsseur Glass. У будь-якому складному односолодовом віскі крім смаку є ще дві складових, без яких складно уявити благородний напій, — це аромат і колір!

Тюльпанооюбразная форма сприяє розкриттю повного аромату віскі, який може утримуватися в келиху значний час завдяки спеціальній кришечці.

Як правило, такі келихи відрізняє відсутність малюнка на стінках, для того щоб нічого не заважало візуальній оцінці напою. Маркування виробника або винокурні наноситься на дно ніжки келиха.

Подібна форма келиха затверджена багатьма винокурнями і використовується для дегустацій ексклюзивних сортів віскі і проведенні конкурсів такого рівня як Champions of Whisky Competition! Одним з провідних виробників і постачальників таких келихів для винокурень Айли є компанія Wilson & Morgan.

Виробники келихів для віскі

На сьогоднішній день спеціалізовані келихи для віскі випускають всі відомі виробники. Якщо Ви задалися метою купити «правильні» бокали, то зверніть увагу на келихи від Glencairn, Riedel, Wilson & Morgan і Villeroy & Boch. Але є й інший варіант — купити їх безпосередньо у виробника Вашого улюбленого віскі і, можливо, віскі здасться вам ще смачніше. Вартість доставки не велика — від 4 до 20 фунтів за комплект з 4 келихів — правда, в даному випадку трохи засмучує робота Пошти Росії, яка, прямо скажемо, не поспішає. Очікування покупки може тривати від одного до декількох місяців.

Короткий опис статті: келих Правильно вибрати бокали для віскі вкрай важливо! Багато в чому саме келих визначає задоволення від напою!

Джерело: Бокали для віскі — правильний вибір і використання

Бокали для віскі, правильний вибір і використання Келихи для віскі Як правильно пити віскі? З чого? Це питання задають всі, хто доторкається до віскі обдумано. Скло — більше, ніж важливо. Враховуючи досвід і величезну історію культури виробництва і споживання віскі, людство змогло дати відповідь на питання — як вибрати правильний бокали для віскі?

Також ви можете прочитати