Торти з мастики

Чеське Пиво . Алкоголь суперечливий

14.07.2015

Чеське пиво

чеське Пиво відоме і популярне у багатьох країнах. Традиції варіння чеського пива мають багатовікову історію. В письмових документах XI століття згадується про варінні пива, яку виробляли вышеградские ченці. Спочатку варіння цього пінного напою дозволялася тільки ченцям, а пізніше ця пільга була надана спочатку лицарям, потім шляхтичам і в останню чергу звичайним міщанам. Чеське пиво дуже швидко завоювало собі численних шанувальників у різних соціальних верствах населення. Кількість пивоварних виробництв швидко зростало, щоб зберегти їх раціональне кількість в XIII столітті вводиться в дію «правило милі». За цим правилом, яке фактично було законом, відстань між найближчими пивоварнями не повинно бути менше однієї милі Чеське пиво стало історичним і культурним атрибутом місцевих жителів. В ті часи пиво для себе варили практично в кожному будинку.

В кінці XIV на початку XIV століть з’явилися заводи по виробництву чеського пива. багато з яких продовжують його варити в даний час. Знаковим для чеського пива став винахід рецептури та технології виробництва нового типу пивного напою – «Пілзнер» в місті Пльзені в середині XIX століття. Тип цього напою швидко став самим популярним серед чеського пива і далі отримав широке поширення по країнам Європи, а в кінці XIX століття був визнаний в США. Основні етапи приготування чеського пива відповідають світовій класиці.

Основним компонентом при варінні чеського пива служить солод, причому зараз приготуванням високо якісного солоду займаються підприємства /солодовні/, спеціалізовані на його виробництві. Для приготування солоду пророщують зерна ячменю, потім видаляють молоді зелені паростки, після чого просушують і готовий солод відправляють на пивоварні.

Чеське Пиво . Алкоголь суперечливий
Іншим основним компонентом для чеського пива служить хміль, який вирощують в країні у великих кількостях. Щоб приготувати справжнє чеське пиво відбираються виключно жіночі суцвіття хмелю, так як тільки на них присутні спеціальні залози в яких знаходяться ароматичні і дубильні речовини. Завдяки їм піннийнапій набуває характерний аромат і справжній пивний смак. У Чехії спеціалізовані сільські господарства займаються вирощуванням хмелю високої якості, який експортується в багато країн для варіння пива. При варінні класичного чеського пива велике значення надається воді. Вода повинна містити мало солей і домішок / «м’які»/, і звичайно екологічно чистою. Зазвичай для приготування національного напою використовується вода з артезіанських свердловин досить великої глибини.

Чеське Пиво . Алкоголь суперечливий
Використовуючи ці три основні компоненти /солод, хміль, вода/ сусло готують Розчин екстрактивних складових хмелю та солоду, які попередньо подрібнені і розчинені у воді. Далі починається процес повільного уварювання сусла в котлах, які виготовлені з міді. Процес триває близько десяти годин. По закінченні варіння сусло передається в бродильний цех, де протікає процес бродіння протягом десяти днів /7 – 10 днів, при зниженій температурі. Процес бродіння закінчується і на виході з бродильного відділення «зелене» /молоде/ пиво .

Цей майбутній знаменитий пінистий напій надходить у великі ємності /до 200 кубічних метрів/, які за традицією називаються танками /tank – бак/ у багатьох країнах. Тут сусло завершує процес бродіння при заданій алкогольної фортеці, відбувається природне насичення чеського пива вуглекислим газом. Доброджування ведеться при створеному тиску /0,25 – 0,55 кгс/кв. см/ і температурі від нуля до двох градусів. При цьому час тримання чеського пива в танках, при його виготовленні різних сортів, може значно змінюватися, від двадцяти днів до шести місяців / «Будеевицкий Будвар» приблизно 200 днів/.

Чеське Пиво . Алкоголь суперечливий
Після повного закінчення процесу бродіння у «танках» чеське пиво піддають фільтрації за допомогою спеціальних фільтрів. Слід зазначити, що нефільтровані сорти чеського пива цей процес не проходять і мають дуже обмежений термін зберігання. Сам процес фільтрування полягає у відділенні дріжджових клітин і всіляких зважених частинок, при цьому також відбувається освітлення напою. Процес фільтрації складається з двох етапів. На першому етапі фільтри /найчастіше/ використовуються виготовлені з волокон рослинного походження /головним чином целюлози/ у суміші з азбестом спресованих у вигляді диска. Крім цього може застосовуватися сепарування чеського пива з допомогою центрифуги.

Також застосовується кізельгуровий фільтрація при якій елементи фільтра виготовляються з викопного природного походження «кізельгур», яке утворилося з инфузорных одноклітинних водоростей. Від розміру фрагментів кизельгура змінюється швидкість фільтрації і ступінь освітлення /прозорість/ напою. В даний час фільтрація чеського пива /і не тільки/ виробляється з використанням фільтрів з кизельгура. Висока ступінь фільтрації годешского пива дозволяє відмовитися від процесу пастеризації, що дозволяє зберегти первинний смак та аромат пінистого напою. Далі чеське пиво по трубопроводу направляють в цех розливу. Тут в залежності від замовлення, напій розливають у дерев’яні бочки, металеві кеги, пляшки або банки.

Чеське Пиво . Алкоголь суперечливий
Особливо слід відзначити, що чеське пиво це географічний бренд /марка/, який визначено законодавством Чехії. Чеське пиво може називатися таким тільки після проведеного аудиту і контролю: технологічного процесу приготування, вихідної сировини, властивості /параметри/ готового продукту. Висновок про визнання пінного напою справжнім чеським пивом робиться Державної сільськогосподарської та продовольчої інспекцією. Чеське пиво різних марок може здійснюватися в інших країнах, але для того, щоб називатися чеським пивом воно має бути обов’язково зроблено на території Чеської Республіки. Висока якість чеського пива забезпечується високою культурою виробництва на всіх його етапах.

Оцінка якості чеського пива проводиться по ряду основних параметрів. Один із цих основних параметрів «щільність» напою. Цей параметр показує концентрацію в початковому суслі сухих речовин. Щільність визначають перед початком бродіння сусла. Величина щільності вимірюється у відсотках або за спеціальною шкалою Баллінга в градусах /зміст в 100 грамах розчину екстракту/. Вважається, що збільшення щільності пива порівнюється з аналогічним показником дистильованої води /1,000/. Наприклад, початкова щільність дорівнює 1044 /мг/куб. див./. Щоб отримати щільність у відсотках, треба прибрати одиницю старшого розряду і розділити на 0,45 4. Отримана щільність у відсотках становитиме 11,25%, округляємо до цілого числа.

Чеське Пиво . Алкоголь суперечливий
Інший важливий показник чеського пива його фортеця, тобто вміст чистого алкоголю в ньому. Найпоширеніше чеське пиво має міцність від 4,5 до 4,7% AL. Випускається менше слабке чеське пиво міцністю менше 3% AL і навіть без алкогольне, але в дуже малих обсягах. Для любителів випускають пінний напій з міцністю понад 5% AL. Колір пива може бути світлим і темні. За цим показником чеське пиво поділяється не на дві групи: світлі і темні сорти. Світлих сортів чеського пива виробляється більше ніж темних з-за більш високої популярності світлих і меншими трудовитратами.

Основні марки чеського пива. «Великопоповицкий Козел», «Гамбринус», «Крушовіце», «Пльзенський Праздрой» /»Пілснер Урквелл»/ найпопулярніше у Чехії, «Старопрамен», «Бернард», «Браник», «Будвайзер Будвар», «Дудак», «Їжачок», «Жатецкое», «Златопрамен» і ще ряд найменувань. Цей напій в Чехії дуже люблять, його споживання на душу населення становить близько 169 літрів в рік, за цим показником випереджає Німеччину.

Споживання пива в різних країнах.

Експерти /просто великі любителі/ стверджують, що порівнюватипиво вироблене в Чехії і, наприклад, в Росії просто не коректно /при одному і тому ж його назві/. Купити чеське пляшковепиво в магазинах міста Ростова-на-Дону виявилося досить проблематично, його на даний момент просто не було. В інтернет магазинах був запропонований наступний асортимент: «Будвайзер Будвар», світле, 5% AL, щільність 11,9%, ціна 119 рублів; «Будвайзер Будвар» темне, 4,7% AL, 11,(%, 119 р.; «Кельтске Шоколадний Стаут» темне, 8,0% AL, 169 р.; «Крушовіце Чорне» темне, 3,8% AL, 10%, 119 р.; «Крушовіце Імперіал» світле, 5% AL, 12%, 119 р.; «Пільзнер Урквелл» світле, 4,4% AL, 11,8%, 119 р.; «Приматор Преміум Лагер» світле, 5% AL, 11,8%, 119 р.; «Приматор Вайзе» нефільтроване, 5% AL, 11,8%, 119 р.; «Старопрамен » Гранат» середнє між світлим і темним, 4,8% AL, 11,8%, 139 р.

Пропонується розливне пиво в кегах, але його треба пробувати і визначати самому його смакові якості. Всі названі вище пінні напої були пастеризовані, а в кегах пропонувалося живе пиво. Багато цінителі пива, вважають, що розливний напій за всіма параметрами перевершує пляшковий. Вирішувати Вам самим.

Приємного Вам вживання чеського пива .

Короткий опис статті: чеське пиво чеське Пиво відоме і популярне у багатьох країнах. Традиції варіння чеського пива мають багатовікову історію. В письмових документах XI століття згадується про варінні пива, яку виробляли вышеградские ченці. Спочатку варіння цього пінного напою дозволялася тільки ченцям, а пізніше ця пільга була надана спочатку лицарям, потім шляхтичам і в останню чергу звичайним міщанам. Чеське пиво […] пиво, чеське пиво, напій,напій пиво,чеське пиво

Джерело: чеське Пиво | Алкоголь суперечливий

Чеське пиво чеське Пиво відоме і популярне у багатьох країнах. Традиції варіння чеського пива мають багатовікову історію. В письмових документах XI століття згадується про варінні пива, яку виробляли вышеградские ченці.

Також ви можете прочитати