Торти з мастики

Чеське скло як вибрати і де купити посуд з богемського скла: келихи

20.09.2015

Посуд з богемського кришталю — як вибрати і де купити справжнє чеське скло?

Хочете додати своєму будинку справжньої, випещеної розкоші? Поставте на святковий стіл келихи з богемського скла. Одним своїм виглядом вони внесуть відсутній шарм. Як тільки ви дістанете з серванта чеський кришталь, звичайний обід вмить перетвориться на урочисту трапезу.

Яскраві фужери для шампанського можуть вмить перетворити ваше свято.

Чому у всьому світі чеське скло вважають вершиною смаку і елегантності? фужери, куплені в Празі, відрізняються від всіх інших? Наскільки якісна така посуд? Скільки сімейних сварок вона витримає? Куди за нею їхати, врешті-решт? Прага, звичайно, місто гарне, але в Москві богемський кришталь теж продають.

А ще непогано б знати кілька хороших фірм і хоча б злегка орієнтуватися в цінах. Ну щоб не платити за один сервіз, як за апартаменти з панорамним видом на Красну Площу.

Проти такої краси не встоїть жодна господиня в турпоїздці.

Стільки нюансів… Будемо розбиратися.

Чеське скло: історія світового успіху

Вироби з скла в Чехії почали з’являтися в ті незапам’ятні часи, коли динозаври вже вимерли, але айфони з планшетами ще не з’явилися. За вікном був древній XIII століття, а місцеві склодуви вже працювали вдень і вночі. Правда вони думали не про нас з вами, а те, як би так хитренько обійти свого головного конкурента — Венеції.

У XVI столітті в Чехію потягнулися саксонські майстра скляної справи. Вони були порядними людьми і привозили з собою не тільки сім’ї, але і професійні секрети, які збирали роками. Так кілька стилів змішалися, і Чехія стала власницею унікальної по своїй красі посуду.

Одного разу придворний ювелір, Каспар Леман почав прикрашати стакани і кубки різьбленням. Цей метод використовують і сьогодні. Але головна подія сталася в 1684 році. Тоді майстер Мюллер зміг отримати напрочуд чисте і прозоре скло. До цього ні в одному палаці не зустрічали такого.

Дизайн цієї чаші придумав сам Лео Мозер в далекому 1926 році.

Богемське, чеське… У чому різниця?

Раніше Богемією називали всю Чехію. Назва пов’язана з кельтськими племенами бойїв, які в минулому мешкали на цій землі. Зараз до складу Чеської республіки входить не тільки Богемія, але і Моравія з Чеській Сілезії. Тому і виникає деяка плутанина в назвах скла.

Багато років тому все скло, вироблене на території нинішньої Чехії, було богемским. Сьогодні в Богемії продовжують робити скло і для нього справедливі обидва назви: і «чеське», і «богемське». Але склодувні майстерні є і в інших частинах Чехії. Скло, яке роблять там, називають «чеським». За якістю та складом від богемського воно майже не відрізняється, але з точки зору географії називати його чеським набагато логічніше.

Ваза з кольорового скла.

Кришталь & скло: знайди 5 відмінностей!

Прийшли в салон і з виглядом знавця вивчаєте посуд, бра і люстри. З перевагою оглядає поглядом асортимент? Тоді будьте ласкаві відрізняти кришталь від скла. Хоча б у теорії.

Увага! Мат.частина! До складу звичайного скла входить окис кальцію. А в кришталі замість неї застосовують окис свинцю. За рахунок цього кришталеві вироби більш важкі, тверді та дзвінкі.

Але є ще один важливий відмітний ознака: коефіцієнт світлопереломлювання. Не потрібно діставати блокнотик і намагатися його вирахувати. Кришталь сам проявить себе: потік світла на його поверхні розпадається на маленькі промінчики. А вони починають переливатися всіма кольорами веселки і миттєво зачаровують всіх присутніх.

Люстра з чеського кришталю — жадана мрія багатьох.

Прийнято виділяти три групи кришталевих виробів:

  • преміум клас (зміст свинцевої окису 33% і більше);
  • стандартні (до 30%);
  • традиційні (до 24%).

Види чеського скла

Чеське скло — це велика категорія товарів. Посуд (конфетница, фруктовниці, келихи, фужери, графини, глечики, чарки), вази, підсвічники, люстри і бра, скляні квіти і т.д.

Оригінальна цукорниця у вигляді яблука.

Вся посуд розрізняється по дизайну: щось більше підходить для свят, щось для повсякденного вжитку.

Люстри теж різняться за стилем, розміром і ціною. Одна прикрасить будь-яку вітальню, а другий знайдеться місце в театрі чи філармонії.

Скляні квіти використовують для створення дивовижних прикрас.

  • За кольором — існує безбарвне і кольорове скло. Основні кольори: зелений, синій, червоний.
  • За способом подальшої обробки — на останньому етапі скло шліфують або прикрашають його розписом, гравіруванням.
  • По фірмі-виробнику.

Короткий опис статті: фужери для вина Із Канади везуть кленовий сироп, з Парижа — вино і духи, а везти з Праги? Однозначно, чеське скло! Келихи, фужери, чарки, конфетница, графини, вази; з гравіруванням і без — асортимент величезний. Яку фірму вибрати? Де вигідніше купувати: в Чехії або в Росії? вази, богемське скло, чеське, келихи, посуд, купити, Чехія, Прага, магазин, скляні, квіти, фужери, ціна, вартість, набір, стакани, люстри, шампанське, кришталь, чарки, графин, кальян, кольорове, вироби, сервіз, Bohemia Crystal, Богемія, фото, Moser

Джерело: Чеське скло — як вибрати і де купити посуд з богемського скла: келихи і вази, набори чарки і стакани — відгуки про богемському кришталі

Чеське скло як вибрати і де купити посуд з богемського скла: келихи Посуд з богемського кришталю — як вибрати і де купити справжнє чеське скло? Хочете додати своєму будинку справжньої, випещеної розкоші? Поставте на святковий стіл келихи з богемського скла.

Також ви можете прочитати