Торти з мастики

Декантери для вина купити, винні декантери ціна

17.09.2015

Декантери для вина

Процес вживання такого стародавнього напою, як вино, пов’язаний з різного роду ритуалами і традиціями, під час яких досвідчені сомельє і винні цінителі використовують безліч незамінних аксесуарів. У число таких аксесуарів входить декантер для вина. який останнім часом набув широкого поширення. Варто пояснити, що декантер — це спеціальний посудину, в який переливають вино як молоде, так і старе. А сам процес переміщення напою з пляшки, його первинного «житла», в інший посуд називають декантацией. Декантер виконує три головні місії. По-перше, в процесі декантації вино насичується киснем, тобто, як кажуть поціновувачі, піддається аерації. По-друге, за допомогою декантера напій звільняється від осаду, який практично завжди присутня в старих, витриманих вин та іноді зустрічається у молодих напоях. І по-третє, декантери виконують естетичну функцію, адже безпосередньо з них благородні напої потрапляють в келихи.

Можливо, деякі читачі помічали, що останній келих вина з пляшки буває найбільш смачним і приємним. Причина цього криється в тому, що поки Ви пили вино, його залишки встигли збагатитися киснем, який володіє унікальною здатністю пом’якшувати і кілька прикрашати смак вина. Якраз щоб прискорити цей процес, багато цінителі подають вино на стіл не в пляшці, а в спеціальному декантере, що до всього іншого, є більш естетичним.


Прабатьком декантера вважається графин, який гурмани використовують протягом декількох століть, з тих самих пір, коли скло отримало широке поширення. Досі історики вступають у запеклі суперечки про те, коли був створений перший декантер для вина, навіщо він був створений і варто при цьому враховувати порцелянові або глиняні судини, що передували скляним. Для нас це не так вже й важливо. Але достовірно відомо, що спочатку високо цінувалися скляні винні графини, багато прикрашені дорогоцінними матеріалами, з-за великої кількості яких сам налита у посудину напій практично не було видно. І лише в середині XX століття, коли дизайнери помітили прекрасні сторони мінімалізму, почали з’являтися перші декантери, скромні образи яких вдало підкреслювали переваги напою, що знайшов в них своє «притулок».

В даний час, коли скляний бізнес працює чудово, та й дизайнери не перестають генерувати чудові та оригінальні ідеї, існує величезна різноманітність винних декантерів, кожен з яких унікальний і неповторний. У питанні вибору даного аксесуара кожен гурман повинен враховувати не тільки сорт вина, призначеного для декантації, але і свій особистий смак. Ну або матеріальні можливості!


до Речі, деякі експерти категорично заперечують необхідність використання декантерів в певних випадках. Вони стверджують, що ряд вин деяких сортів взагалі не варто декантувати. Єдиної думки в цьому питанні немає, тому я пропоную Вам розглянути види декантерів для вина, які виділяються в залежності від сорту напою, який гурман збирається аерувати і відокремлювати від осаду.

В залежності від віку вина фахівці виділяють всього два основних види декантерів, а всі інші існуючі судини зараховують до їх варіацій. Перший тип — це декантер для вина молодого, який відрізняється об’ємною, широкою нижньою частиною і шийкою у вигляді воронки. Таке «будова» декантера, що забезпечує найбільшу площу дотику вина з повітрям, обумовлено тим, що молоде вино має розкритися повністю, вступивши у взаємозв’язок з киснем. Чим більше площа зіткнення, тим краще і яскравіше вино проявить смак і аромат.

Якщо Ви стали щасливим власником старого, благородного вина, яке не потребує додаткового «розкритті» шляхом зіткнення з повітрям, то декантер для вина купити варто, але іншого типу. Для такого вина відмінно підійдуть так звані «качечки» або судини у формі класичного графина. У цих ємностях площа зіткнення переливається рідини і кисню мінімальна.

Втім, деякі експерти кажуть, що необов’язково мати декантери різних видів. Можна декантувати молоде вино за три-чотири години перед подачею на стіл, щоб воно встигло вдосталь «надихатися», а старий напій перелити в посудину безпосередньо перед дегустацією.

Для відділення вина від осаду можна декантер купити у формі вази або амфори. Декантери-амфори експерти радять застосовувати для особливо тонких і тонких вин, наприклад рожевих або бургундських. Для бургундських напоїв, як і для білих вин, часто використовують посудини з кришками, які дозволяють максимально зберегти позитивні властивості напоїв. До речі, останнім часом на ринку почали з’являтися і декантери для портвейнів, що нагадують штофи, в яких напої можна зберігати досить тривалий час.

Крім того, судини для декантації вин розрізняються за обсягом. І це дуже важливо! Якщо Ви хочете провести ідеальну аерацію (мова йде про молодого вини), то рівень вина в декантере не повинен знаходитися вище самої широкої частини посудини. Тобто для стандартної пляшки вина об’ємом 0,75 л. ідеально підійде посудину, здатний вмістити 1,5 л. рідини. Ну і, зрозуміло, перелитое в декантер вино не можна зберігати протягом довгого часу, бажано вжити його в цей же день. Запрошуйте своїх близьких на дегустацію хорошого вина, і задоволеними залишаться абсолютно все!


Досвідчені фахівці перед декантацией радять обполоснути графин невеликою кількістю вина, щоб усунути сторонні запахи, а потім вилити вино. При переливанні необхідно стежити, щоб на дні пляшки залишилися дві-три столові ложки вина. Так Ви відокремити вино від осаду.

Також наші експерти дають всім гурманам деякі рекомендації по експлуатації декантера: його не можна мити в посудомийній машині, а краще всього використовувати спеціальну щітку і особливі м’які миючі засоби без сильнодіючих хімічних речовин. Мити даний аксесуар необхідно окремо від решти посуду, а протирати його варто рушником тільки з зовнішньої сторони. Декантери зазвичай сушать і зберігають у вертикальному положенні на спеціальному штирі з невеликим нахилом. Загалом, тонкощів у такій непростій справі, як декантация, дуже багато!

Що стосується матеріалів для подібних судин, то це найчастіше скло найвищої якості або кришталь. У будь-якому випадку, декантер не повинен приховувати від очей красу вина, а, навпаки, підкреслювати її. На сучасному ринку вибір таких аксесуарів неймовірно широкий: скляні, кришталеві, з додаванням барію, срібла, з обробкою з дорогоцінних матеріалів і т. д. Особливо на цьому поприщі досягла успіху відома німецька компанія Reidel, що займається створенням елітного посуду зі скла протягом більш 250 років. Як стверджують експерти, краще, щоб декантер був гладким, але різні декоративні елементи теж можуть бути, наприклад: ручки, підставки, кришки і т. д. Головне — щоб вони не заважали споглядати велич напою. Неприйнятно використання елементів декору, а також для вин не підходять судини з кераміки. В залежності від складності виконання, якості використовуваних матеріалів, а також від імені виробника, вартість на ці аксесуари може бути абсолютно різною. В середньому досить непоганий декантер можна купити за 50 — 60 доларів. А от особливо ексклюзивні варіанти можуть коштувати в десятки разів дорожче, скажімо, близько 1 000 доларів. Декантер Riedel входить у число найкращих аксесуарів для вина, які вибирають справжні професіонали. Ну і ціна на декантер Рідель, відповідно, буде немаленькою.


До редакції неодноразово надходили запитання про те, чи потрібен взагалі декантер для вина або це чергова примха примхливих винних цінителів. Досвідчені сомельє популярних ресторанів Москви стверджують, що в будь-якому пристойному закладі повинні бути мінімум 10 декантерів, так як саме ці аксесуари надають особливу чарівність і деяку урочистість процесу розпивання вина. Головне — це правильно вибрати посуд для того або іншого напою. Тобто неважливо, буде це шикарний декантер Рідель або більш дешевий варіант, важливіше те, наскільки вірно він підібраний.

Що стосується розпивання вина в домашній обстановці, то не можна сказати, що декантер — це такий же незамінний аксесуар, як келих або штопор. Гострої необхідності в ньому немає, але його наявність, безсумнівно, вітається. Проте останнім часом кількість цінителів вина зростає, і вони воліють пити свій улюблений напій, згідно всім особливостям винного етикету. Якщо Ви також бажаєте дегустувати вино за всіма правилами, то декантер купити варто, адже він додасть романтики і вишуканості самого процесу пиття. У зв’язці з даними посудиною часто додається такий винний аксесуар, як воронка, яка здатна коригувати форму струменя вина при декантації. Дуже зручна річ!

Таким чином, сьогодні звичайний глечик для вина перестав бути всього лише глечиком, він став куди більш багатофункціональним, багатогранним і витонченим, ніж був кілька десятків років тому. Тому декантируйте вина, адже це правильно як з точки зору смакових особливостей напою, так і з точки зору витонченості, естетичності і досконалості.

Читати далі… Коротка версія статті

Короткий опис статті: декантери для вина купити

Джерело: Декантери для вина купити, винні декантери ціна

Декантери для вина купити, винні декантери ціна Декантери для вина Процес вживання такого стародавнього напою, як вино, повязаний з різного роду ритуалами і традиціями, під час яких досвідчені сомельє і винні цінителі використовують безліч незамінних аксесуарів.

Також ви можете прочитати