Торти з мастики

Келихи для вина. Келихи для червоного і білого вина, бокали для шампанського .

01.10.2015

Келихи для вина

Келихи для вина — найважливіший і головний аксесуар. Якщо вина є душа, то без келиха вам ніколи не пізнати її. Правильно вибрані келихи під вино дозволять вам вловити найтонші відтінки смаку, оцінити колір і прозорість і, врешті-решт, отримати естетичне задоволення від використання красивою і елегантною речі. Професійні дегустатори та колекціонери часто володіють набором з десятків келихів для вина, проте для звичайного любителя вина подібне різноманітність надлишково. Як правило, достатньо мати по одному, два види келихів для червоного і білого вина, і один для шампанського.

Келих для вина та його зв’язок з мовою людини

Як відомо, форма келиха для вина залежить від виду вина. Але мало кому відомо, який між ними зв’язок. Вся справа в нашій мові, який представляє собою набір смакових рецепторів: солодкість ми відчуваємо кінчиком мови, гіркоту — задній його частиною, максимальну кислотністю можна відчути по боках мови, а ось солоний смак відчувається скрізь однаково.

Саме тому дуже важливо, яку зону мови потрапить ту чи іншу речовину. І саме форма келиха, його край, товщина і інші фактів визначають, з якою точкою проконтактирует вино в першу чергу, що в свою чергу визначить сприйняття вина в цілому. Таким чином, правильно підібраний келих підкреслить смак і аромат вина, а неправильний — навпаки вб’є його. Звичайно ж, смак вина залишиться низьким, зміниться лише його сприйняття.

Наприклад, для кислого вина рислінг потрібно підбирати келих з завужені краєм, тоді вино не потрапить на бічні області, які відреагують на кислоту дуже сильно, і буде доставлено прямо в рот. А келих для шардоне навпаки повинен доставити напій саме на бічні зони, щоб виявити кислоту, а не послабити її. Тому для шардоне потрібно вибирати келихи з широким краєм.

Келихи для червоного вина

Келихи для червоного вина відрізняються великою чашею що звужується до верху, яка допомагає відчути весь аромат вина.


Келихи для вина Бордо

Напевно цей тип келихів для вина є і у вашому будинку, принаймні, він має бути. З нього п’ють вина сортів мерло, каберне фран і каберне совіньон, тобто одних з найпопулярніших.

Келих Бордо відрізняється великою чашею, яка необхідна для того, щоб насичене вино зміг повністю розкритися.


Келихи під вино Бургунді

Келих цього типу можна порівняти з коньячним, тільки на довгій тонкій ніжці.

Така форма не випадкова, оскільки головне її призначення — дати заграти винам з тонким летючим ароматом. Спочатку букет розкривається у широкої чаші, а потім концентрується у верхній звужується частини.

Сорту вина: Піно Нуар, червоне Бургундське, Барбера, Бароло.

Бокали для білого вина

Бокали для білого вина мають менший обсяг, так як білі сорти прийнято подавати охолодженими (як правило, до 340 мл).

Келихи для вина Шардоне

В принципі, цього келиха цілком може вистачити для більшості сортів білого вина. Своєю формою він нагадує келих Бордо — широка чаша, що трохи звужується догори.

Келихи для кислого вина


Деякі сорти білих вин відрізняються підвищеною кислотністю (такі як рислінг, совіньон блан, шенеш блан). Для них оптимальним варіантом є високий вузький келих для вина. Завдяки такій формі, вино спочатку потрапляє в зону мови, де розташована велика кількість пом’якшуючих рецепторів, і лише потім виявляється в «кислої» зоні.

Келихи для шампанського


В даний час для шампанського та ігристих вин використовуються келихи подовженої форми, хоча зустрічаються і конічної, циліндричної, креманчатой і грушоподібної форм. Місткість їх не перевищує 200 мл, частіше знаходиться в межах 125-150 мл При виборі келихів для шампанського прийнято звертати увагу на невелике заглиблення на дні чаші. Якщо воно є, то цівки бульбашок будуть тонкими і стійкими.

Короткий опис статті: келих Як правильно вибирати келихи для вина? Чим відрізняються келихи для червоного і білого вина, бокали для шампанського. Поради, як вибирати келихи під вино і келихи для вина, бокали під вино, бокали для шампанського, келихи, вино, вина, пити вина

Джерело: Келихи для вина. Келихи для червоного і білого вина, бокали для шампанського | Вино

Келихи для вина. Келихи для червоного і білого вина, бокали для шампанського . Келихи для вина Келихи для вина — найважливіший і головний аксесуар. Якщо вина є душа, то без келиха вам ніколи не пізнати її.

Також ви можете прочитати