Торти з мастики

Келихи для віскі: скляне різноманітність

13.09.2015

Келихи для віскі: скляне різноманітність

Односолодове віскі, витримане двадцять чотири роки

в бочках з-під хересу,

відмовилося виливатися в пластиковий стаканчик.

Спостереження

Колись давно Штати Америки були не З’єднаними, а всього лише Конфедеративными. Тоді ковбоїв, які мають звичку закидати ноги на стіл, вважали джентльменами, а бари ще називалися салуна. Так от, у ці самі часи в цих самих салунах ці самі ковбої мали руйнівну звичку стріляти зі своїх вірних кольтів у все, що рухається. І, будучи до того моменту підігрітими неабиякою кількістю алкоголю, потрапляли не стільки в рухоме, скільки в вартісне. Стоїть на полицях і столах салуна і називається «склянками».

Проклинаючи полковника Семюеля Кольта з його вогнепальною винаходом, бармени підраховували збитки та ламали голову, у що наливати напої більш мирним жителям. Порятунком були б одноразові пластикові стаканчики, але до їх винаходу залишалося більше ста років.

І одному з барменів (а може і декільком одночасно) прийшла в голову геніальна думка: чому б не пустити в справу не повністю розбиті пляшки? Тому якщо сказати, що келих old fashioned народився в перестрілках, це не буде перебільшенням. Пляшку різали навпіл, зашлифовывали гострі краї — і опа! — ось тобі готовий склянку. А товсте дно сприяло неквапливому танення льоду.

Для незнайомих з ковбойським мовою скажу, що old fashioned читається «old fashioned». Іноді зустрічається варіант назви old fashion — «олд-фешн».)

В ті часи бармени зберігали лід великими шматками, і для додавання в напої його доводилося буквально розколювати молотком. Шматки колотого льоду були різної форми, а бармен в той момент нагадував працівника каменоломні. Хтось дотепно назвав ці шматки льоду «каменями», і слово прижилося. Тому іноді напій з колотим льодом стали називати on the rocks — «на каменях». Звідси пішлó друга назва old fashioned — rocks («рокс»).

Сучасні «старомодні» келихи можуть виглядати по-різному

В келиху old fashioned, до речі, подається однойменний коктейль .

Якщо пляшку обрізати не занадто низько, а вище, до горлечка, то ми отримаємо келих хайбол (highball). Це найбільш універсальний келих в будь-якому барі, в ньому подають охолоджені напої і готують деякі коктейлі — зазвичай «довгограючі» лонгдринки. Але віскі в ньому подавати не прийнято, хіба що це буде що-небудь вискисодержащее, який-небудь «Капітан Коллінз» або «Вільне падіння». Або навіть нехитре «віскі+кола».

Є цікавий варіант старомодного келиха з бочкоподібними боками, він називається «тамблер» (tumbler).

Названий він так, мабуть, від англійського слова «неваляшка» — погодьтеся, що в його формою нагадує цю дитячу іграшку. Обсяг тамблера — 200 мілілітрів. Вважається, що цей келих прекрасно підходить для вживання ірландського віскі і скотча. Хоча особисто мені не дуже зрозуміло, чому б його не використовувати для того ж японського або американського віскі. Але — чомусь не прийнято, і обділені японці п’ють віскі з склянок-роксов.

Строго кажучи, тамблер — це скоріше загальна назва кількох келихів.

Вони всі з закругленими стінками, товстим дном і без ніжки. Самий лівий келих краще всього підходить для односолодових сортів. У нього завужені шийку, щоб тонкий аромат концентрувався і посилювався на виході. Келих в центрі ближче до класичного. Горло йому творці заужалі не стали, тому що він використовується для купажованих сортів (суміші зернової і солодового сортів), в яких запах сильніше.

Правий келих рекомендується для бурбонів. Аромат кукурудзяного віскі і так досить активний, так що немає сенсу його посилювати ще більше.

Крім цих келихів, існує велика кількість чарок, чарочок і рюмашек, звані шотами (short) і призначені для вживання самого різного алкоголю. Форма у них досить різноманітна, можете помилуватися самі:

Остання, щоправда, більше нагадує текильную чарку, але виробник запевняє, що це для віскі. Сперечатися не будемо, тим більше, що Вікіпедія взагалі вважає, що жоден поважаючий себе любитель віскі ні за що не буде пити такий напій з чарок. Дійсно, якщо підходити до питання з точки зору задоволення від якісного напою, то навряд чи є сенс використовувати шоти. Бо що є шот? Налив, швидко випив одним ковтком (там зазвичай 50 — 100 мл), занюхал рукавом і гордо стукнув чаркою об стіл. Хіба віскі так п’ють? Тим не менше, більшість виробників келихів випускають чарки для віскі.

Келих снифтер (він же snifter, від англійського sniff — «нюхати») більше відомий любителям коньяку. Це класична форма, з якої п’ють хороші бренді. Але і для віскі теж існують подібні келихи, правда, дещо видозміненій форми.

Уява жваво малює картинки, як гостям на вечірці розливають по трубках Jack Daniels, і вони спантеличено бродять по саду, прикурюючи сьорбаючи з цього келиха.

Тільки нагадайте своїм гостям, що вживання алкоголю через трубочку може бути загрожує раптовим алкогольних нокаутом — нехай будуть обережніше!

Наступний наш експонат — келихи-непроливайки.

Ви можете сміливо класти ці келихи на стіл, не турбуючись про їх вертикальному положенні — вони самі приймуть відповідне. Особливо зручно для гостей, які розслабилися і перебрали — не потрібно відбирати у них ємності, побоюючись, що він її розіб’є або переверне.

до Речі, чудовий варіант для подарунка хорошій людині!

Далі йдуть дивовижної краси келихи від датського дизайнера Rikke Hagen.

Такі не соромно тримати у власній колекції, так і подарувати любителю віскі. Крім того, як ми вже говорили, завужені горлечко такого келиха підходить і для вживання коньяку і бренді. Так що подарунок вийде ще більш універсальним.

І, нарешті, келих, який «працює» тільки наповненим. У порожньому стані він виглядає як звичайний old fashioned, але коли його наповнює золото віскі.

. він перетворюється в готичний келих, гідний того, щоб взяти його в руки і задумливо вимовити «Бідний Йорик, бідний Йорик!»

рейтинг 12

Короткий опис статті: бокали для пива найрізноманітніші келихи для віскі. з яких келихів п’ють віскі, бокали для віскі назва, келихи для віскі крутяться, красиве оформлення келихів, цікаві келихи, келих туліп, снифтер келих, 2 келиха віскі, келихи для віскі богемія, келихи під віскі фото, келихи для віскі фото, елітні келихи для віскі, богемське скло келихи для віскі

Джерело: Келихи для віскі: скляне різноманітність

Келихи для віскі: скляне різноманітність Келихи для віскі: скляне різноманітність Односолодове віскі, витримане двадцять чотири роки в бочках з-під хересу, відмовилося виливатися в пластиковий стаканчик.

Також ви можете прочитати