Торти з мастики

Келихи і їх призначення

23.09.2015

Келихи і їх призначення

Коли ми буваємо на вечірках, корпоративних вечорах і банкетах, звичайно ж, звертаємо увагу на сервірування святкового столу. Не можливо не помітити, як сервірують і подають різні напої в ресторанах, барах, клубах та інших розважальних закладах. Кожен келих призначений для певного напою. Дивлячись на таке гармонійне поєднання кольору, форми і змісту мимоволі цікавишся келихами і їх призначенням. Які види келихів ми знаємо? Як правильно сервірувати напої?

Різноманітності існуючих келихів можна дивуватися, що кожен раз, коли замовляєш новий напій. Та що говорити про нас з вами, якщо багато професійні бармени зізнаються, що постійно відкривають для себе нові види келихів і варіанти сервірування напоїв. Адже існує келихи, які призначені для сервірування певного виду мартіні! Можливо, багато келихи Ви теж бачили, але не знаєте для якогось напою вони призначені.

Перелічити всі види келихів просто неможливо – така величезна кількість їх існує! Тому перерахуємо найвідоміші та найцікавіші з них.

Основні види келихів та їх застосування:

1. Келих на довгій ніжці або келих для вина. В такому келиху подають різні вина. Існує безліч різновидів келихів на ніжці: для червоного вина, для білого вина, шампанського, для бургундського вина, для бордо і т. д. В середньому обсяг такого келиха – п’ятсот мілілітрів.

Деякі види винних келихів слід розглянути докладніше:

1.1 Келих для шампанського — келих на довгій ніжці з подовженою чашею циліндричної форми. У цьому келиху, крім шампанського подають вишукані ігристі вина. Перед подачею келих слід обов’язково охолодити. Обсяг келиха — двісті мілілітрів.

1.2 Келих для бургундського вина («Бургундія») — винний келих з чаші за формою нагадує кулю. Використовується для червоного вина сортів «Піно нуар», «Бароло» і «Барбареско». Так-так, тільки для трьох сортів вина. Обсяг такого келиха повинен бути не менше семисот мілілітрів.

1.3 Келихи «Біле Бордо» і «Червоне Бордо» — використовуються для подачі білих і червоних вин відповідно. Такі келихи підходять для повсякденного використання і для будь-яких сортів вин. Келих «Біле бордо» повинен мати обсяг не більше трьохсот п’ятдесяти мілілітрів. А ось келих для червоного вина повинен мати обсяг не менше шестисот мілілітрів, інакше деякі насичені червоні вина не розкриють свій смак і аромат повною мірою.

2. Келих для подачі тропічних коктейлів (hurricane) — це келих на короткій ніжці з чашею по формі нагадує пісочний годинник. У ньому подаються солодкі освіжаючі коктейлі, до складу яких входить фруктовий сік. Це, наприклад, такі коктейлі, як «Піна Колада», «Блакитна Лагуна», «Банана Колада». Зазвичай обсяг такого келиха становить триста – п’ятсот мілілітрів. До речі, в перекладі з англійської мови «hurricane» означає ураган. Напевно, саме тому «ураган» — це друга назва цього келиха.

3. Келих для сервірування коньяку і бренді (снифтер) — це келих з широкою чашею у формі тюльпана на короткій ніжці. Келих такої форми називають ще коньячним келихом. Назва келиха «снифтер» походить від англійського слова — «нюхати», що перекладається як «нюхати». Така конструкція келиха дозволяє краще відчути аромат і текстуру напою. Його обсяг становить від двохсот до вісімсот сімдесят мілілітрів.

4. Келих «Маргарита». як би це не банально звучало, цей келих використовується для подачі коктейлю «Маргарита»! Існує безліч варіантів приготування цього напою. Можна скільки завгодно експериментувати з інгредієнтами і пропорціями складових цього напою, але незмінно тільки одне — це впізнаваний особливої форми келих, облямівка чаші якого обов’язково обрамляється цукром перед подачею напою. Саме цей келих використовують для всіх варіацій коктейлю «Маргарита». Батьківщина цього коктейлю – Мексика. Саме тому, багато хто вважає, що Мексика є кращим виробником таких келихів.

5. Келих для граппи — це келих, призначений для граппи, алкогольної настоянки з віджатого винограду, який залишається після виробництва вина. Батьківщиною цього напою вважається Італія. Граппа — напій досить міцні, тому п’ють його з келиха об’ємом дев’яносто мілілітрів.

6. Келих «Мартіні» — келих на довгій ніжці з лійкоподібної чашею. Використовується для подавання лікерів з льодом і коктейлів на основі джину, вермуту, мартіні. Наприклад такі коктейлі як «Базилини», «Космополітен», «Землетрус», «Дайкірі», «Мартіні Джеймса» та ін Незважаючи на назву, в ньому можна сервірувати алкогольні основи для цих коктейлів у чистому вигляді ні з льодом ні без. Об’ємом такого келиха не більше триста мілілітрів.

Щоб в повній мірі насолодитися напоєм, важливо приділити увагу не тільки смаком, але і сервіруванні. Пам’ятайте про це, і підбирайте келихи для напоїв згідно з їх призначенням.

Поділіться з друзями:

Короткий опис статті: келих Стаття кулінарної енциклопедії з розділу: Посуд для кухні: Келихи і їх призначення.

Джерело: Келихи і їх призначення

Келихи і їх призначення Келихи і їх призначення Коли ми буваємо на вечірках, корпоративних вечорах і банкетах, звичайно ж, звертаємо увагу на сервірування святкового столу. Не можливо не помітити, як сервірують і подають різні напої в ресторанах, барах, клубах та інших розважальних закладах.

Також ви можете прочитати