Торти з мастики

Кольорове скло в інтерєрі: вази, світильники, посуд

25.09.2015

Кольорове скло в інтер’єрі: вази, світильники, посуд

Одним з найцікавіших варіантів декору в сучасному дизайні є кольорове скло в інтер’єрі.

Для кого-то його використання здається пережитком минулих поколінь, проте постійні нові витівки і втілені ідеї дизайнерів доводять зворотне: предмети з кольорового скла не втрачають популярності. Цікаві вази, фужери, композиції, бра і світильники з кольорового скла дозволяють додати інтер’єру завершений вигляд, а також привнести в атмосферу приміщення позитивний настрій і трохи дитячої наївності і безпосередності. Унікальним якістю скляних предметів є можливість вписати їх в абсолютно будь-який стиль інтер’єру: від класики до хай-тека, де в залежності від форми і дизайну вони зможуть виконувати самі різні функції. Про те, як кольорове скло в інтер’єрі здатне творити дива і робити звичайне незвичайним, піде мова нижче.

Кольорові світильники в інтер’єрі

Принципи використання кольорового скла

Суть використання кольорових скляних елементів в інтер’єрі полягає в тому, що вони є яскравими, але в той же час ненав’язливими деталями з-за своєї прозорості. А тому перетягувати увагу на себе вони будуть тільки в тому випадку, коли ви самі цього захочете. Для найкращого ефекту кольорове скло в інтер’єрі краще використовувати на якомусь однотонному тлі, а також з підсвічуванням, нехай навіть природною. Місце красивих «скелець» має бути там, де є відблиски, відблиски світла, свічки, лампи та інші світяться елементи. Це створить вражаючу картину.

Вази з кольорового скла в інтер’єрі вітальні

Важливо, що посуд, декоративні прикраси або вази з кольорового скла, виконані в різних стилях, можуть заграти в інтер’єрі абсолютно по-різному. Хоч дія подібного декору ненав’язливо, але перестаратися з його кількістю дуже легко. Тому потрібно не кидатися на всі побачені в магазині цікаві скляні штучки, а продумати, для чого і в якому приміщенні вони необхідні, де вони краще впишуться. Адже функції, які може виконувати кольорове скло в інтер’єрі, різні.

Підтримка акцентів

Одним з основних прикладів застосування скляних декоративних елементів в інтер’єрі є підтримка акцентних деталей. Так, багато інтер’єри виконуються в одному-двох нейтральних кольорах з одним або кількома акцентів. Ось ці самі акценти можуть підтримати, наприклад, вази з кольорового скла. Можна підбирати аксесуари з кольорового скла під колір декоративних подушок або текстилю, квіткових горщиків або яскравого пуфика, дивана або яскравого комода.

Аксесуари з кольорового скла в інтер’єрі

Причому не обов’язково шукати повністю підходить по тону або насиченості вази, адже скло все одно напівпрозоре, а тому важливий лише колір. До речі, якщо в інтер’єрі використовуються декілька відтінків одного кольору, то скляні штучки цього кольору впишуться ще гармонійніше.

Скляна «родзинка»

Кольорове скло може виконувати й іншу роль: бути головним об’єктом уваги в інтер’єрі. При цьому скляні деталі можна ні з чим не римувати, а обіграти їх відмінність і контраст від усіх інших деталей інтер’єру. Таку функцію зазвичай виконують вітражі в дверях і вікнах, люстра або оригінальна стільниця столу, однак і прості фужери з кольорового скла, виставлені в химерній композиції, можуть стати об’єктом підвищеної уваги. Композиції з ваз або пляшок різних кольорів або різних відтінків одного кольору при вмілому їх поєднанні також можуть підкреслити вишуканість інтер’єру.

Твір мистецтва в інтер’єрі

Деякі скляні речі настільки цікаві і шикарні, що стають справжніми витворами мистецтва. Зазвичай це якісь колекційні предмети, шалено дорогі і шалено красиві. Якщо ви є власником такого шедевра, чому б не відвести йому місце в спеціальній ніші в стіні з підсвічуванням або полиці над каміном? Звичайно, речі зі скла дуже тендітні, але і ховати таку красу було б справжнім злочином.

Світильник з кольорового скла: фото

Скляні дива в різних приміщеннях

Скляні штучки здатні прикрасити будь-який простір, але в деяких приміщеннях вони особливо доречні, а подекуди варто віддати перевагу іншим декоративним елементам.

Передпокій і хол

Коли, входячи в приміщення, в очі відразу впадає якась яскрава і оригінальна деталь, поліпшується настрій, і це можна враховувати при прикрасі холу або вітальні. Особливо доречними тут будуть люстри або світильники з кольорового скла, використання яких в більшості інших приміщень може викликати питання. Оскільки природним для очей є білий світ, а кольорове скло може спотворювати його, для тих місць, де людина працює, дивиться телевізор або читає, таке освітлення не підійде. А в передпокої така гра кольору не шкодить очам і виглядає дуже цікаво.

Кухня

У кухні також можна ефектно використовувати скляні деталі. Звичайно, стоять на видному місці фужери з кольорового скла або інший посуд – це найоптимальніше рішення, однак можна продумати і інше застосування скла в інтер’єрі. Так, використання скляної плитки для оформлення барної стійки або використання кольорових склоблоків при оформленні частині стіни – це дуже сміливе і яскраве рішення для сучасних кухонь.

Вітальня

У вітальні як серце будинку доречні і композиції з різних ваз, і збори різних фігурок, і колекційні фужери з кольорового скла, скляні меблі. Вишукані підлогові або настільні вази з муранського або чеського скла також підходять виключно для віталень. Часто вибирають люстру незвичайної форми у вітальню, але не варто робити її єдиним джерелом світла в кімнаті з вищеназваних причин. Чи можна підібрати такий дизайн люстри, коли плафон не накриває лампу повністю, а тому в приміщення проникає неспотворений світло.

Кабінет

У робочому кабінеті теж можна розбавити сувору і манірну обстановку декількома цікавими деталями. Якщо це кабінет для прийому відвідувачів, можна прикрасити його за допомогою вишуканої вази з кольорового скла або ж настільної лампи зі скляною ніжкою. Також доречні тут милі скляні сувеніри, що нагадують про сім’ю. Але переборщувати з ними не варто. Звичайно, якщо фігурки представляють колекцію, всі їх можна поставити на одну з полиць в кабінеті, але розрізнених елементів не повинно бути занадто багато.

Дитяча і спальня

Єдині приміщення, в яких скла бути не повинно, – це ці дві кімнати. У спальні можна використовувати декоративні елементи, але вони повинні бути м’якими і затишними, чого не скажеш про такий матеріал, як скло. Проте в інтер’єр спальні можна вдало вписати бра або світильники з кольорового скла. Правда, правильним рішенням буде застосування цих світильників не для читання, а для створення романтичної атмосфери.

Світильники з кольорового скла в дитячій кімнаті

У дитячій не повинно бути скляних речей через крихкість матеріалу, адже діти люблять грати і можуть щось випадково зачепити, розбити і поранитися. Але зате тут можна повісити світильники з кольорового скла або цікаві годинник з декором. Предмети, які знаходяться високо, зазвичай не становлять небезпеки.

Ванна

Навіть у ванній застосовують кольорове скло. Сучасні дизайнери щосили використовують його для оформлення полиць, дверець шаф і навіть раковин. Також для обробки ванної нерідко застосовується скляна плитка, що дає величезний простір для творчості і створення неймовірних ефектів.

Кольорове скло в інтер’єрі ванної кімнати

Наступний інтер’єр — відмінний приклад того, як можна поєднати кольорові світильники, настільні лампи і вази з кольорового скла в одній квартирі.

Короткий опис статті: посуд з кольорового скла Кольорове скло в інтер’єрі допомагає розставити акценти і підкреслити стиль кімнати. Вази з кольорового скла у вітальні, кухні, спальні дуже органічні. світильники, вази, посуд з кольорового скла в інтер’єрі

Джерело: Кольорове скло в інтер’єрі: вази, світильники, посуд

Кольорове скло в інтерєрі: вази, світильники, посуд Кольорове скло в інтерєрі: вази, світильники, посуд Одним з найцікавіших варіантів декору в сучасному дизайні є кольорове скло в інтерєрі. Для кого-то його використання здається пережитком минулих поколінь, проте постійні нові витівки і втілені ідеї дизайнерів доводять зворотне: предмети з кольорового скла не втрачають популярності.

Також ви можете прочитати