Стратегія інтернаціоналізації компанії Starbucks

23.09.2015

Стратегія інтернаціоналізації компанії «Starbucks»
Надіслати свою хорошу роботу в базу знань просто. Використовуйте форму, розташовану нижче.
Подібні документи

Історія компанії IKEA. Галузева і страновая структура компанії. Спонукальні мотиви і стратегії интренационализации. Вибір сегментів споживачів. Продуктовий, контрактно-ціновий, сбыто-розподільчий і комунікаційний мікс. Розвиток ІКЕА в Росії.

курсова робота [1,8 M], добавлен 09.12.2012

Цілі та стратегії інтернаціоналізації. Вибір способу виходу на міждержавні ринки. Організаційна структура автомобільної компанії. Розробка заходів щодо посилення інтернаціоналізації бренду, стратегій просування нових товарів і закріплення позицій на ринку.

курсова робота [700,6 K], добавлен 28.11.2014

BMW як одна з провідних фірм автомобілебудування в сучасний період. Стратегічний план міжнародного маркетингу. Розширення дилерської мережі. Вибір сегментів споживачів. Розробка нових інженерних і дизайнерських рішень і впровадження в нові моделі.

презентація [864,1 K], добавлен 17.06.2014

Поняття стратегічного маркетингу. Вибір стратегій маркетингу. Залежність стратегії маркетингу від стану, потенціалу і традицій діяльності фірми на ринку, специфіки продукції, кон’єктури ринку. Сучасні риси стратегічного маркетингу.

контрольна робота [60,6 K], добавлен 09.12.2008

Дослідження особливостей розробки та реалізації загальної стратегії розвитку підприємства. Вивчення поняття, цілей і функцій стратегічного маркетингу. Огляд типів і видів маркетингових стратегій. Вибір цільового ринку. Визначення часу виходу на ринок.

курсова робота [43,0 K], добавлен 23.05.2014

Поняття стратегічного маркетингу. Цілі і завдання інноваційних, збутових, комунікаційних, цінових стратегій маркетингу. Прогнозування обсягів попиту товарів компанії з виробництва освітлювальних приладів. Призначення і завдання стратегії промоції.

курсова робота [418,3 K], добавлен 09.04.2013

Маркетинг — процес, спрямований на задоволення потреб споживачів через організацію конкурентного обміну товарами і послугами, відповідних попиту. Характеристика ціноутворення на прикладі маркетингових стратегій компанії «Starbucks».

дипломна робота [85,5 K], добавлен 23.04.2011

Характеристика формули маркетинг-мікс 4p. Види і типи маркетингу і маркетингових стратегій. Аналіз маркетингової діяльності компанії: мета і стратегія, аналіз ринку столярної продукції, позиціонування продукції, ціноутворення і просування товару.

курсова робота [301,3 K], добавлен 31.10.2014

Маркетингові дослідження як основа комерційної діяльності. Поняття міжнародного маркетингу, його об’єкт, предмет, суб’єкти і середовище. Рішення про доцільність виходу на зовнішні ринки, вибір методу. Структура комплексу міжнародного маркетингу.

контрольна робота [189,3 K], добавлен 23.08.2009

Прийняття рішення про міжнародному маркетингу. Структура укладених в 2013 році договорів. Найменування бурових установок. Вибір зарубіжного ринку. Оцінка країнових ринків. Розробка товарної політики. Кількісна оцінка конкурентоспроможності товару.

курсова робота [67,9 K], добавлен 24.05.2014

2. Вибір країнових ринків.

10. Організація і бюджет.

11. Стратегічний план міжнародного маркетингу

Список літератури:

Програми.

Резюме

Коли мандруєш по світу, іноді хочеться чогось знайомого. І це що-то — кав’ярні Starbucks. Де б ти не був, там буде кав’ярня Starbucks Coffee Company. Ця кавова компанія менше ніж за тридцять років виросла з невеликого регіонального бізнесу до світового лідера в індустрії кави. Зростання компанії значний — почавши в 1985 році з одного кафе, сьогодні число кав’ярень Starbucks невблаганно наближається до 20 тисяч більше ніж в 60 країнах How many Starbucks are there? — http://www.loxcel.com/sbux-faq.html, при цьому зберігши свою первісну родзинку.

Історія компанії Starbucks почалася в 1971 році, коли троє друзів і любителя кави — Джеррі Болдуін, Зів Сигл і Гордон Боукер вирішили відкрити свій магазин з продажу кави в Сіетлі. Company information — http://www.starbucks.com/assets/company-profile-feb10.pdf Кожен з них вклав за 1350$ і взяв кредит ще на 5000$. Так з’явився на світ перший магазин Starbucks, назва якого пов’язана з героєм відомого американського роману Германа Мелвила «Мобі Дік», а інтер’єр приміщення замислювався в класичному морському стилі. Історія успіху Starbucks — http://bizcentr.com/succes-starbucks.html У 1982 році Говард Шультц приєднується до Starbucks в якості директора з роздрібних операціях і маркетингу, який пізніше зробив компанію однієї з найбільших кав’ярень у світі.

Метою даної роботи є аналіз досвіду великої міжнародної компанії Starbucks з освоєння російського ринку і завоювання на нього лідерських позицій.

Перед даною роботою ставитися кілька завдань:

1. Історичний аналіз менеджменту компанією охоплює період від її становлення до цього моменту.

2. Виявлення стратегічних особливостей та конкурентних переваг компанії, які дозволили їй стати світовим лідером на ринку кав’ярень.

1. Бізнес-ідея проекту

Starbucks — американська компанія з продажу кави та однойменна мережа кав’ярень. Керуючою компанією є Starbucks Corporation. Starbucks продає еспресо, інші гарячі і холодні напої на його основі, гарячі і холодні сендвічі, тістечка, закуски і такі предмети, як гуртки і стакани. Штаб-квартира компанії знаходиться в Сіетлі, штат Вашингтон.

Спочатку компанія була утворена в 1971 році вчителем англійської мови Джеррі Болдуїном, вчителем історії Зівом Сігле і письменником Гордоном Боукером.

У 1987 році магазини Starbucks були продані за 4 мільйони доларів Говарду Шульцу, власнику мережі кав’ярень Il Giornale (в минулому директор по маркетингу Starbucks). У тому ж році кав’ярні Шульца вийшли за межі Сіетла, вони відкрилися у Ванкувері, Чикаго і Британської Колумбії.

Аж до 1994 року головною метою компанії залишалася становлення провідною компанією з продажу елітної кави і провідним кавовим брендом в Північній Америці, яку компанія благополучно досягла. Протягом 7 років Говард Шульц був зосереджений на зростанні, він хотів, щоб Starbucks була в кожному районі Америки. Незважаючи на те, що з розширенням збитки компанії зросли майже в два рази (на 1,2 мільйонів доларів США у 1990 фінансовому році), також як і накладні та операційні витрати і компанія втрачала гроші протягом трьох років поспіль, політика розширення тривала. Шульц стояв на своєму — «не жертвувати довгострокової цілісності і цінності для короткострокового прибутку» Starbucks Corporation: Competing in a Global Market — http://www.foster.washington.edu/centers/gbc/globalbusinesscasecompetition/Documents/Cases/2003Case.pdf. Також при створенні кав’ярень Starbucks переслідувало ряд маркетингових і фінансових цілей таких, як:

1. створити таку атмосферу і навколишнє середовище в кав’ярнях Starbucks, яка призведе до повернення людей за кавою

2. створити такий образ, який би виділявся на тлі більш дрібних кавових мереж

3. чітко донести до клієнтів цінності та зобов’язання бізнесу Starbucks, а не тільки плани росту компанії, які доступні в засобах масової інформації

4. кожен заклад повинен досягти $20000 тижневий рівень продажів

5. відкривати нові кав’ярні з більш низькими витратами (близько $315 000 на один заклад в середньому)

У 1991 році продажі злетіли на 84%, а стратегія розширення виявилася прибутковою. До 1994 року у Starbucks було відкрито 272 кав’ярні Starbucks CompanyTimeline — www.starbucks.com/assets/e56b2a6b08244aaab0632dc6ac25ad0d.pdf таким чином, під керівництвом Шульца кількість закладів збільшилася в 16 разів.

В даний час компанія Starbucks переживає період виключно високих темпів розвитку: практично щодня де-небудь у світі відкривається невелике кафе Starbucks.

Успіх Starbucks — це не тільки ефективна бізнес-модель, але і нестандартний підхід до психології споживачів. На відміну від звичайних кафе з офіціантами або закусочних швидкого обслуговування людей ніхто не підганяє — вони не повинні покинути кав’ярню відразу після того, як випили каву або чай. Більш того, це не просто кав’ярні, де в меню вказані лише кавові напої, тут клієнтам пропонують повноцінні сніданки і обіди.

Асортимент продукції компанії Starbucks включає в себе каву, кавові напої ручної роботи, супутні товари, свіжу їжу, споживчі товари і т. п..

Ще в жовтні 2005 року в Росії повинна була з’явитися перша кав’ярня знаменитої американської мережі. Однак вона працювала тільки для співробітників посольства і на території дипмісії, де діють закони США. Заважало те, що марка під аналогічною назвою, але російською мовою, вже була зареєстрована в Росії і належала ТОВ «Старбакс». Нарешті, в 2006 році, американська компанія все-таки отримала права на бренд за рішенням суду. Тоді компанія «Старбакс» почала вільно розвиватися в Росії — 41-й країні в імперії Starbucks. Starbucks приходить у Росію — gtmarket.ru/news/corporate/2007/02/02/551

2. Вибір країнових ринків.

Першим досвідом в експансії на зарубіжний ринок для Starbucks був ринок Японії, де компанія відкрила свої кав’ярні в 1996р. Азіатський регіон був свого роду експериментом. Протягом 5 років компанія розвивала свою діяльність у цьому регіоні, після чого почала плавний захоплення європейського ринку.

Ця стратегія виявилася дуже ефективною — набравшись досвіду на складних регіонах Азії і Близького Сходу, Європа вже не становило жодних проблем. У підсумку, компанія захопила більшість найбільш перспективних ринків, що призвело до присутності компанії більш ніж в 60 країнах.

Starbucks неодноразово заявляла про бажання вийти на швидко зростаючий російський ринок. Однак в 2004 році торгову марку Starbucks зареєструвала на себе російське ТОВ «Старбакс», не має відношення до американської корпорації. Пізніше палата по патентних спорах позбавила ТОВ «Старбакс» прав на марку по скарзі американської мережі.Стаття про Starbucks на порталі Wikipedia — ru.wikipedia.org/wiki/Starbucks Таким чином, відкриття мережі кав’ярень довелося перенести на 2007 рік.

Керівництво компанії ставило перед собою мету провести експансію на східну частину Європи в наступному порядку:

· 2007 — Росія і Румунія;

· 2008 — Бельгія, Болгарія і Чехія;

· 2009 — Польща;

· 2010 — Угорщина, Швеція;

· 2012 — Фінляндія та Норвегія.

Не враховуючи цієї делікатної ситуації з назвою компанії, вихід на Російський ринок для компанії Starbucks був відносно органічним, так як до 2007 році компанія була вже досить досвідчена.

Росія стала однією з перших країн у цьому списку в силу того, що ринок кави в нашій країні є одним з найбільш перспективних для даного регіону. На той момент зростання ринку кави в Росії становив 12-15%, при цьому сама культура споживання кави в Росії тільки розвивалася.

Перша кав’ярня Starbucks відкрила двері відвідувачам у вересні 2007 року в торговому центрі «МЕГА Химки» в Москві. Друга — в грудні 2007 року в історичному центрі міста на Старому Арбаті. Starbucks у Росії — starbuckscoffee.ru/ru/_About+Starbucks/Starbucks+в+России.htm

3. Вибір спосіб а вихід а на міждержавні ринки

Існують три основні стратегії виходу на зовнішній ринок:

1. Експорт;

В процесі експансії своєї діяльності компанія Starbucks користується всіма трьома. Однак, потрібно помітити, що керівництво компанії воліє франчайзингу ліцензування. Хоч франчайзинг і схожий за своєю суттю з продажем ліцензії, все ж є суттєві відмінності. При купівлі франшизи набувається не тільки бренд, але і вказівки, як з ним працювати. А ліцензія дає можливість створити емоційну прив’язаність до якісних товарів. Виханский О. С. /Стратегічне управління/ Підручник. — 2-е изд. перероб. і доп. / М. Экономистъ/ 2004. Ліцензійні угоди можуть бути укладені тільки з компаніями, які вже діють на тому чи іншому ринку.

Короткий опис статті: термокружка старбакс Вибір країнових ринків, сегментів споживачів і способу виходу на міждержавні ринки. Визначення цілей і стратегій маркетингу. Продуктовий, контрактно-ціновий, сбыто-розподільчий, комунікаційний мікс. Стратегічний план міжнародного маркетингу. ринок споживач міжнародний маркетинг

Джерело: Стратегія інтернаціоналізації компанії «Starbucks»

Стратегія інтернаціоналізації компанії «Starbucks» Надіслати свою хорошу роботу в базу знань просто. Використовуйте форму, розташовану нижче. Подібні документи Історія компанії IKEA. Галузева і страновая структура компанії.

Також ви можете прочитати