Торти з мастики

Теплиця-термос своїми руками: універсальна конструкція для цілорічного

16.09.2015

Будівництво теплиці термос своїми руками: особливості конструкції для вирощування теплолюбних екзотів
Відео-розповідь про теплиці термосі українського майстра Анатолія Патія ^
Принцип дії «термоса» для тепличного вирощування екзотичних культур ^

В основі більшості існуючих парників лежить принцип світлопропускання, який значно підвищує енергоємність конструкцій.

Теплиця-термос ґрунтується на принципі тепло — і світловідбивання, що дозволяє в 10-15 разів скоротити споживання тепла і при цьому підвищити врожайність у 2-3 рази

Виправдовуючи свою назву, конструкція здатна навіть вночі підтримувати денну температуру з можливим пониженням її лише на 5-7 °Пн. Це особливо актуально для рослин у період формування зав’язі, необхідної для рясного врожаю.

Крите спорудження ефективно працює і при жаркій погоді. При полуденної температурі на вулиці до 50°С, показники термометра всередині приміщення не перевищують 25-30°С.

Освітленість – не менш важливий параметр мікроклімату, який виступає фактором інтенсифікації вегетаційного періоду рослин. Освітленість всередині приміщення теплички навіть у похмурий день в 1,8 разів вище відносно зовнішньої на вулиці. Більш високий рівень освітленості досягається завдяки особливостям конструкції. Додаткові джерела освітлення при цьому не використовуються.

Такі сприятливі параметри мікроклімату дозволяють збирати багатий врожай. Наприклад, сезонний збір бананів з одного споруди виходить у 50-70кг

З лимонного дерева висотою в 2 метри, що дає в природі урожай в 50-70 кг, в тепличних умовах збирають до 300 кг плодів.

Врожаї ананасів можна збирати круглий рік

Переваги теплиці термоса:

 • надійність і довговічність будівлі, експлуатаційний строк якої понад 30-40 років;
 • висока світлопропускна здатність споруди, що дозволяє створювати оптимальні умови для вегетаційного періоду рослин і рясного врожаю;
 • основа, каркас та покриття споруди, стійкі до несприятливих погодних умов та значним перепадів температур;
 • полікарбонат, який застосовується в якості покриття, дозволяє вирощувати світло — і теплолюбні культури круглий рік без застосування опалювальних приладів;
 • високі показники теплоізоляції споруди дозволяють економити значну статтю витрат на енергоресурси;
 • конструкція пристосована для вирощування величезного списку культур.

Адаптовані екзотичні рослини, що дають чудові результати в умовах теплиці термоса

Наранхила, маловідома більшості жителів нашої країни, також відноситься до числа вибагливий рослин. Маленьке дерево має плоди розміром з гусяче яйце і смаком нагадують ананас, полуницю і томати в одному букеті. Невибаглива наранхила відмінно підходить для вирощування в теплиці, починаючи плодоносити вже на третій місяць.

Не менш важливою умовою отримання багатих врожаїв екзотичних плодів є відмінні сортові якості рослин

Над цим і працював селекціонер Патій Ст. А. протягом 30 років. В результаті колекція селекційних примірників поповнилася новими сортами: Київські карлик і банана (дає до 300 плодів урожаю в умовах теплиці) і супер-карлик банана (рівень врожайності 400-500 плодів), а також Київський сорт лимона, інжиру та ін

Самими невибагливими субтропічними культурами для вирощування в парнику є банан, ананас, гранат, інжир

Теплиці термос ефективні також і для цілорічного вирощування традиційних овочів, полуниці і навіть великих баштанних культур та квітів.

Наранхила, маловідома більшості жителів нашої країни, також відноситься до числа вибагливий рослин

Конструкційні особливості споруди ^

Теплиця для цілорічного вирощування культур розташовується в траншеї, глибина якої 2м. Вище рівня землі розташовується лише верхня частина споруди і дах. Матеріалом для основи під будівництво може служити брус, цеглу, камінь.

Досить часто парники зводять на стрічковому тип фундаменту з шириною стінок 25-40см, заглибленому на 130-180см. Достатня заглиблення підстава дозволяє створити ефект льоху, який навіть в 30 градусні морози здатний підтримувати температуру в приміщенні вище нуля без використання опалювальних приладів.

Матеріалом для виготовлення надземної конструкції виступає полікарбонат

Прозорий полімерний матеріал пристосований для цілорічного використання і дозволяє найкращим чином захистити рослини від несприятливих умов. Покриття здатне розсіювати сонячні промені, заощаджувати до 50% енергії.

Пружні полікарбонатні панелі мають термін експлуатації більше 20 років і володіють високими теплоізоляційними, светопроніцаемимі і протиударними якісними характеристиками. Тепло по всьому об’єму конструкції розподіляється рівномірно, що дозволяє розміщувати рослини, не турбуючись про примораживании їх надземної частини і коренів.

Конструкція теплиці-термос досить проста

Метал, використовуваний для каркаса, складає всього лише третю частину від використовуваних матеріалів. Застосування сучасних будівельних матеріалів дозволяє підвищити надійність конструкції а також знизити витрати на технічне обслуговування і ремонт теплиці.

Особливість конструкції дає можливість вирощувати рослини в умовах тісної посадки, яка неприпустима для звичайної теплиці. При загущивании рослин в традиційному парнику, часто виникає ураження сусідніх рослин шкідниками, а також зниження врожайності внаслідок нестачі простору і світла.

Щільна посадка в теплиці термосі не відбивається на якості плодоношення і росту рослин

Догляд за рослинами також полегшується, зводячись лише до своєчасної підгодівлі і обприскуванню.

Теплиця-термос має відносно просту конструкцію. Складання конструкції ґрунтується на принципі дитячого конструктора «ЛЕГО». Це дозволяє дачникам, які бажають втілити задум цілорічного парника на своїй ділянці, зводити тепличні споруди різних розмірів.

Що впливає на вартість теплиці термоса ^

Вартість споруди для вирощування рослин залежить від кількох факторів:

 • габаритних розмірів виробу і площі покриття території;
 • наявності та кількості торцевих вікон;
 • застосовуваного металу для каркаса;
 • розмірів і товщини полікарбонатного покриття;
 • кріпильних деталей.

Висота конструкції може варіюватися від 2 до 2,5 метрів. Базовий блок конструкції має довжину 4 м. Для збільшення довжини до 50 і більше метрів використовуються двометрові модулі-вставки. Для покриття базового блоку висотою в 2 м достатньо трьох аркушів полікарбонату, додатковий модуль покривається 1 листом. На укриття блоків висотою до 2,5 м необхідно 4,5 листа полікарбонату, а додаткового модуля – 1,3 листа.

Виготовлення теплиці термоса своїми руками ^

Умільці, які мають бажання звести на своїй ділянці будівлю, що володіє схожими характеристиками, що і теплиця-термос, з метою економії коштів зводять тепличне споруда з термоблоків.

 • Закладка фундаменту

Особливість конструкції теплоізолюючої будівлі — основна частина споруди розташовується нижче рівня землі. Для зведення теплиці своїми руками необхідно вирити котлован глибиною 1,5-2м з метою запобігання промерзання поверхні, згубною для теплолюбних екзотів. Площа котловану залежить від розмірів передбачуваної забудови.

Після вирівнювання країв майбутньої споруди, заливається фундамент під каркас

В якості основи добре себе зарекомендував стрічковий тип фундаменту, що виготовляється за допомогою заливки бетону в опалубку. Під час заливки підстави, плануючи встановлювати надземний, металевий каркас, слід підготувати і залити для нього кріплення.

Зовні споруда нагадує традиційні тепличні споруди, тільки більш глибокого закладення

 • Зведення надземної частини споруди

Надземна частина теплиці вибудовується з термоблоків, які мають в основі: несучий матеріал – залізобетон, теплоізоляційний — пінополістирол

Використання сучасного будівельного матеріалу дозволяє значно знизити частину витрат на опалення і кондиціонування. Монтаж додаткового металевого каркаса дозволить спростити встановлення накриття. Для забезпечення потреб рослин у зимовий період необхідно також додаткове освітлення, яке частково заповнюється через світлові прорізи. Їх створюють на висоті 1м від рівня землі розмірами 2100х1200 мм з рамами з сотового полікарбонату.

Після установки блоків необхідно перевірити наявність доступу до основи, а також виходів каркасної конструкції, необхідних для закріплення даху

Оптимальний варіант матеріалу перекриття – полікарбонатні панелі, які легко монтуються на обрешеченный каркас, забезпечуючи достатню проникнення сонячних променів всередину приміщення.

 • Внутрішні роботи

Після закріплення даху можна приступати до опоряджувальних робіт. З метою підвищення герметичності споруди внутрішні стіни обробляються штукатуркою, кути з щілинами продуваються монтажною піною

Підготовчі роботи включають також проведення електрики, оснащення вентиляцією. В залежності від бажання і фінансових можливостей власника в теплиці можна встановити опалювальні прилади, автоматичний полив, сонячний колектор та інші додаткові опції.

Для закладення надійного підстави добре підходять і бетонні блоки, конструкції з яких володіють високою несучою здатністю

Якщо ж на ділянці вже є теплиця і немає бажання або можливості зводити нову споруду, завжди можна переобладнати існуюче будова у теплицю-термос. Нехай на вашому дачній ділянці добре росте все, навіть тропічні фрукти!

Для підвищення теплоїзолюючих характеристик будівлі, внутрішні стіни приміщення можна покрити термоізоляційної плівкою. У регіонах з більш суворим кліматом більший ефект досягається шляхом накладання на стіни фольгированной термоплівки в 1-2 шари

Короткий опис статті: термос Оригінальне рішення конструкції теплиці термоса для отримання врожаю екзотичних фруктів круглий рік. Основні етапи зведення теплиці термоса своїми руками. конструкція теплиці термос своїми руками

Джерело: Теплиця-термос своїми руками: універсальна конструкція для цілорічного застосування

Будівництво теплиці термос своїми руками: особливості конструкції для вирощування теплолюбних екзотів Відео-розповідь про теплиці термосі українського майстра Анатолія Патія ^ Принцип дії термоса для тепличного вирощування екзотичних культур ^

Також ви можете прочитати